ВІДГУКИ

postheadericon «Ефект Моцарта» та топ-лист класичних творів для дітей

znakomstvo-s-klassikoj-miniatyuraКласична музика сприяє розвитку творчих здібностей, розвитку мови, інтелекту, а також впливає на психологічний стан дитини: заспокоює, заколихує, веселить, змушує ридати. І це факт. Багато геніальних особистостей, не тільки в сфері мистецтва, але і науки, грали на музичних інструментах. Не кажучи вже про те, що володіння інструментом було ознакою високого рівня культури і освіти. Наприклад, А. Ейнштейн грав на скрипці, а 70% членів оксфордського музичного клубу складали професори фізики і математики університету.

Японський вчений М. Емото в експерименті з водою виявив, що, коли вода «чує» класичну музику, при її заморожуванні кристали набувають дуже красивої форми – вони розквітають. У тій же країні спостереження над мамами, що годують, показав, що при прослуховуванні класичної музики кількість молока збільшується від 20 до 100%. Sony Corporation провів ще один цікавий дослід, в результаті якого з’ясувалося, що прослуховування творів Йоганна Себастьяна Баха допомагає набрати вагу недоношеним дітям, уповільнює процес метаболізму, при цьому повністю правильно формуються скелети малюків.

На жаль, до п’яти років музичні здібності дитини можуть зовсім згаснути, саме тому дуже важливим є те, що чує ваш малюк з моменту свого народження, коли перебуває ще в утробі. Важливо, щоб дитина з раннього дитинства розуміла красу класичної мелодії, щоб вона відчувала її гармонію і багатство відтінків.

Класичну музику потрібно вчитися слухати, вчитися розуміти. І тоді вона матиме своє неповторний благотворний вплив на розвиток дитини.

Оториноларинголог і фоніатор А. Томатіс відкрив так званий «Ефект Моцарта». Суть  полягає в тому, що діти у віці до 3-х років, які постійно слухали музику Моцарта, швидше розвиваються і стають розумніші за своїх однолітків. Доведено, що фортепіанні концерти Моцарта навчають концентрації, усвідомленості, допомагають підвищувати рівень розумової організації. Більше того, саме, і тільки, в творах цього великого композитора використовуються дуже плавні 30-ти секундні переходи від «forte – голосно» до «piano – тихо», переходи ці ідеально збігаються з біоритмами в правому і лівому півкулях головного мозку.

Якщо з самого народження дитинки в будинку звучить класична музика, то вона стає для нього природною, і тяга до прекрасного закладається на рівні пам’яті. Дітки, які виросли на якісній, століттями перевіренній класиці, як правило, «не страждають» на концертах, які здаються нестерпно довгими, нудними і незрозумілими для дітей, які не слухали таку музику раніше.

Однак варто зазначити, що зовсім маленьким дітям не варто давати слухати опери, оперні арії та романси. Важкі емоційно насичені твори, які змушують сильно переживати, від яких навертаються сльози, також не варто давати слухати.

Правила ефективного прослуховування класичної музики:

• Рекомендується слухати моно-інструмент. Це може бути одна флейта, одне фортепіано, одна арфа чи одна гітара. Існує безліч аранжувань класичних творів для одного інструмента. Вважається, що при такому звучанні дитина легше звикає до звуків, виділяє мелодію і запам’ятовує мотив. При такому виконанні його не відволікатиме ніщо зайве.
  • Розділіть класичну музику для неспання і активних ігор від музики перед сном. Штраус або Вівальді підійдуть для ігор і імпровізацій, в той час як Моцарт та Шопен для сну.
  • Вмикайте музику на 15-30 хвилин, найкраще перед сном або після пробудження.
  • При прослуховуванні дитина не повинна бути зайнята серйозними справами, нехай просто слухає або займається чимось приємним.

Тільки музика Моцарта активізує практично всі ділянки кори головного мозку, особливо ті, які беруть участь у вищих процесах свідомості.

Долучити маленьких дітей до класичної музики можна не тільки вдома, але і відвідуючи дитячі музичні лекторії та інтерактивні музичні концерти, під час яких діти можуть торкнутися і випробувати різні музичні інструменти. Адже жива музика виробляє набагато більший вплив на вухо дитини, ніж звучить з електронного джерела. Дітям цікаво бачити саме джерело музики. Крім того, звукові вібрації, що йдуть від живої музики, діють однозначно інтенсивніше.

Класичні музичні твори для малюків від народження до діток 6 років:

• Людвіг ван Бетховен. «Місячна соната», №14: знімає дратівливість, головний біль та невроз; під час звучання створюється відчуття, ніби хтось гладить по голівці, добре робити масаж.
  • Людвіг ван Бетховен. 5-а симфонія.
  • Вольфганг Амадей Моцарт. Соната для фортепіано №1 До мажор К279: підвищує IQ, робить продуктивнішою будь-яку діяльність: малювання, гра в кубики, малюк навіть краще навчається повзати.
  • Вольфганг Амадей Моцарт. Соната для двох фортепіано Ре мажор К448: зменшує епілептичні атаки, під час прослухвування можна робити зарядку та грати в рухливі ігри.
  • Вольфганг Амадей Моцарт. Концерт для фортепіано з оркестром №20 Ре мінор, 2 частина: впливає на концентрацію та усвідомленність дитинки, допомагає підвищувати рівень розумової організації; підійде для тихих ігор перед сном, зніме перезбудження, врівноважить нервову систему.
  • Фридерик Франсуа Шопен. Прелюдія №1 До мажор: піднімає життєвий тонус, поліпшує настрій, активність та самопочуття.
  • Йоганн Себастьян Бах. Сюїта для віолончелі №1, Сіль мажор, прелюдія у виконанні гітари: знімає схильність до агресії та м’язове напруження у малюків.
  • Шарль Каміль Сен-Санс. «Карнавал тварин»: ілюструє тваринний світ, розвиває уяву малюка.
  • Йоганн Штраус. Полька «Трик-Трак»: під час прослуховування цього твору малюк може стрибати та танцювати.
  • Микола Андрійович Римський-Корсаков. «Політ джмеля».
  • Антоніо Лучіо Вівальді. «Пори року», Зима, Березень: малюк в утробі матері заспокоюються під звуки цієї композиції.

Розвивайте свого малюка! Хай вам щастить у його вихованні!!!

Комментарии закрыты.