ВІДГУКИ

postheadericon Виховання дітей у дитячому садку та його роль у гармонійному розвитку дитини

Перші роки життя дитини — це час, коли закладаються основні навички та знання, без яких неможливий подальший гармонійний розвиток особистості.

У цей період розвиваються основні психологічні процеси такі як пам’ять, сприйняття, мислення, мова. На цьому етапі вкрай важливо забезпечити дитині можливість всебічного пізнання навколишнього світу та познайомити його із соціумом, в якому йому доведеться жити та розвиватися.

• Основні завдання дошкільної освіти

Дитячий сад — це другий після сім’ї соціальний інститут в житті дитини.

• Програма виховання у дитячому садку

Програм виховання дітей існує безліч, і кожен дитячий сад має право скласти свою програму, проте при цьому необхідно керуватися вимогами, викладеними у відповідних нормативних актах: типовим положенням про дошкільну освітньому закладі та державними стандартами дошкільного виховання. У сучасному дошкільну освіту така програма стала необхідним нормативно-правовим документом, на підставі якого проходить отримання ліцензії, акредитація та атестація установи, а також організація додаткових платних освітніх послуг. У програмі виховання в дитячому садку повинні бути обгрунтовані обрані методики виховання і способи організації виховного процесу і доступно описані основні особливості виховно-освітньої системи, прийнятої в даному дитячому садку. Якщо програма дошкільної освіти потрібна для того, щоб сформулювати цілі і завдання виховання, то реалізуються вони за допомогою різних методик і технологій. Технології дошкільної освіти дозволяють об’єднати в цілісну систему окремі прийоми і методики та організувати виховання дітей найбільш раціональним і ефективним способом. Найчастіше технології навчання створюються вихователями безпосередньо на основі власного досвіду виховання дітей, що гарантує швидке досягнення бажаних результатів. Сьогодні в багатьох дитячих садах технології освіти будуються на базі відомих виховних методик, наприклад, Монтессорі, Нікітіних, Домана. Кожна з них орієнтована переважно на якийсь один аспект розвитку дитини, тому головне завдання батьків при виборі дитячого саду – уважно вивчити застосовувані там методики виховання і самим визначити, яка із запропонованих систем в більшій мірі відповідає індивідуальним особливостям дитини. З іншого боку, завдання працівників дитячого садка полягає в тому, щоб підібрати таку сукупність методик, яка забезпечить всебічний розвиток дітей.

• Особливості виховання дітей в дитячому садку

Виховання дошкільнят дуже сильно відрізняється від подальшої освіти в школі. Кожен вік має свої закони, за якими розвивається дитина. У дитячому садку на плечі вихователів лягає серйозне і дуже складне завдання: передати дітям всі необхідні навички і розвинути в них всі ті здібності, без яких неможливо обійтися на наступних етапах розвитку і освіти. Для її вирішення необхідно підібрати ключик до кожної дитини, знайти найбільш підходящі для нього способи подачі нової інформації і навчання. Це можуть бути пояснення вихователя, практичні завдання або рольові ігри, головне, щоб в процесі навчання дитина мала можливість проявляти самостійну активність, а не тільки слідувала вказівкам вихователя. Застосування різних методів виховання в дитячому садку дозволяє досягти бажаного результату і врахувати індивідуальні особливості дітей в групі.Одна з серйозних проблем дошкільної освіти – це спадкоємність між дитячим садом і початковою школою. Традиційно дитячі сади орієнтовані головним чином на загальний розвиток дитини, в той час як початкова школа часто пред’являє досить високі вимоги до якості дошкільної освіти, чекаючи від першокласників володіння навичками усного рахунку, читання і навіть письма. Крім того, вважається, що школярі більш дисципліновані і посидющі, ніж дошкільнята. Щоб прищепити дітям необхідні якості, в останні роки виховання дітей в дитячому садку часто включає в себе і спеціальні заняття з підготовки до школи. Побудовані за схемою шкільного уроку, вони психологічно готують дітей до нового етапу навчання. Такі заняття можуть включати в себе навчання азам арифметики, письма та читання. За бажанням батьків і, як правило, за окрему плату керівництво саду може запропонувати заняття іноземною мовою і роботу з навчальними комп’ютерними програмами.

В нашому дитячому міні-садку “Малята-соколята” є всі необхідні умови для повноцінного виховання Ваших малюків!

Комментарии закрыты.